Kapitola 1. - Vzestup a Pád

8. října 2018 v 16:00 | SarsaCZ |  Broken Wings


No, první kapitola o něco delší povídky :D. Snad se vám bude líbit, protože to ještě bude docela zajímavé :)


Stvoření je věc, která se nezapomíná. Je to takový nával nejistoty a zjištění, že jste vlastně živé stvoření. Ale na druhou stranu máte štěstí, když jste aspoň mezi posledními anděly, před tím, než Bůh zmizí. Jak vás mohlo napadnout, andělé se pak už netvoří, ze začátku jich je hodně, ale na konci jich bude málo. To je ale otázka času a trpělivosti. Každý anděl má do mozku vtisknutý jistý kodex, který musí dodržovat. Kvůli tomu nemají pocity a klidně zabií i batole. Pár andělů se ale stvořilo bez kodexu, jedním z nich je Patrick. Ano, všichni andelé mají takové "andělské" jméno, jako třeba Castiel, nebo Samandriel, ale on prostě získal jméno "Patrick". Buď Bohovi došli nápady, nebo ho chtěl odlišit od ostatních. To není jediná věc, kterou ho odlišil od ostatních andělů. Dal mu silnější a vyšší schopnosti. Je jeden ze dvou andělů, který dokáže objevit svá křídla, ten druhý byl mezi prvními, takže je jen otázka, jeslti ještě žije, nebo už je mrtvý. Ale když nad tím Bůh přemýšlel, dal mu i elementální schopnosti. Takže oheň, voda, prostě chápete. Ale to je pak problém s mocí, protože je silnější a mocnější, než nejvyšší andělé, kteří "vládnou Nebi". Také je tu jistý rozdíl v... oblečení. Nechápejte mě špatně, ale andělé byli vždycky oblečení formálně, takže šaty, saka, sukně a ostatní. Ale on ne, on měl spíše "rebelský" vzhled. Černá fedora, bílá košile, na které měl černou koženou bundu, černé kalhoty a boty. Víc se to hodilo k jeho povaze, protože on měl vždycky vlastní hlavu a tím pádem neposlouchal kodex. Udělali si z něj takový terč, vždycky ho posílali na složité a docela dost nebezpečné úkoly, on je ale nějak zvládnul, prostě ho chtěli zabít tak, aby si nemuseli zašpinit ruce. Ale po letech už ho tam nechtěli trpět. Takže se rozhodli, že na něj pošlou několik andělů.

Pro Patricka bylo nebe moc světlé a hlavně tu nebyla žádná zábava. Takže když měl Patrick čas, pozoroval, co se děje na Zemi. Tím si vybudoval lásku k hudbě a když si jen tak zpíval, zjistil, že jeho hlas je jako stvořený ke zpívání. Ale jak by jste mohli čekat, andělé "záliby" a "koníčky" a cokoliv, co není v kodexu, docela silně diskriminují, takže je jasné, že Patrick byl a vždycky bude vyvrhel. Ale celou tu dobu to nějak snášel. No, dokud na něj neposlali asi pět andělů, kteří ho měli zabít. Proč pět? No, nechtějí riskovat, že je tou svojí mocí porazí. Ale kdo ví, jeho moc je třeba silnější, než si všichni mysleli.

Patrick měl splněný úkol, takže se vydal na své obvyklé místo, kde může pozorovat Zemi, ale když tam došel, čekalo tam na něj pět andělů. "Děje se něco?" Otázal se stále s docela dobrou náladou. Ale pak k němu přišel jeden z andělů a jelikož se řídí kodexem, neumí lhát, takže to řekl rovnou tak, jak to má být. "Přišli jsme tě zabít. Tvoje chování a styl žití je pro Nebe nebezpečný. Není možné, aby podřízený anděl, jako jsi ty, měl větší moc, než Naomi." Patrick se to snažil nějak normálně promyslet, ale jeho emoce ho dostaly. Docela ho to zaskočilo, ale taky naštvalo. "Vážně? Takže protože jsem jiný, hned na mě jdete s vidlema?" Andělé to nepochopili, prostě jsou docela dost pozadu, co se týče sarkasmu a všeho. Ale když si ten anděl vytáhl andělskou dýku, Patrick automaticky reagoval obranným gestem. Dal před sebe pravou ruku a dlaní se skoro dotýkal hrudi toho anděla. V ruce se mu začalo tvořin oslnivé světlo a postupně zesilovalo tak, že to všechny na chvíli oslepilo a ten anděl už tam ani nestál. Na jeho místě byl jen vypálený kruh na zemi. "Fajn, tak furt si myslíte, že mě zvládnete? Můžete si za to sami." Andělé neváhali, tím pádem ani neměli strach, jenže Patrick je někdo, s kým by jste si neměli zahrávat. Vyběhli na něj rovnou dva, s dýkami připravenými k usmrcení. Patrick vyndal vlastní dýku a začal s nimi bojovat. Vyhýbal se jako profesionál, vážně. Patricka celou tu dobu podceňovali. Svojí dýku zabodl do hrudi jednoho z andělů a toho druhého usmrtil tím "Božím světlem". Už jen dva. Nechtěl s nimi tak dlouho bojovat, takže sám začal zářit a usmrtil tím všechno, co se nacházelo v místnosti. To ho ovšem silně vyčerpalo. Poslední, co si pamatuje, je pád. Ztráta křídel je nejbolestivější věc, která se mu mohla kdy stát, ale věděl, že jednoho dne získá křídla zpátky, prostě to věděl. Ale to utrpení není zrovna nejlepší na psychiku, když se neřídíte kodexem a máte vlastní hlavu.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama